Vítejte na mém blogu Usmívající se

Krvavá láska - Pauza

21. května 2017 v 20:12 | Veru Kučerová |  Krvavá láska

19.díl

Molly tedy šla ke dveřím. Když tam už byla, viděla pootevřené dveře. Hned ji napadla taková myšlenka, že si možná někdo přišel pro ni nebo Mattyho. Utíkala za Mattym, když už viděla do pokoje, kde byl a neviděla ho tam, byla k smrti vyděšená, jenomže Matty v pokoji byl jenom ne v posteli. Ačkoli byl velmi slabý, vstát ještě zvládnul.
Sedl si k rohu pokoje a vyděšeně tam seděl.
Jakmile ho Molly našla, ulevilo se jí. "Matty? Co tu děláš? Měl bys odpočívat." - "J..já se ti omlouvám Molly." - "Nemáš za co se omlouvat. Tak proč jsi tady?" - "Slyšel jsem tě jít ke dveřím a pak jsem slyšel kroky, jak sem někdo jde. Nejdřív jsem myslel, že jsi to ty, tak jsem se kouknul a najednou jsem viděl někoho s černou kapucí, jak jde směrem ke mně, tak jsem se schoval sem." - "Dobře" řekla zdlouhavě a pokračovala dál "a kde je teď?" Matty se zamyslel, tedy poslouchal jestli toho člověka neuslyší. "Molly?" vyděšeně se na ní podíval "je u tebe v pokoji" - "co?? Co tam dělá?" chvilku přemýšlela, až jí to nejspíš došlo "oo, Muffi! Promiň Matty musím běžet" - "nevadí, jen běž"
Molly svou upírskou rychlostí běžela do svého pokoje, aby zachránila Muffi a zároveň chytila zloděje. Když tam doběhla, viděla toho zloděje, jak jde směrem k Muffi. Proto na něj ihned zakřičela "dost! Nech ji být!" jenomže Molly absolutně netušila, že zloděj si nepřišel pro Muffi, ani pro Mattyho, ale pro ni. Jakmile zakřičela, otočil se na ni tak, že mohla vidět jeho obličej.

Úplně se polekala.

Bylo to samozřejmostí, že se poleká, no kdo by se neleknul? Molly ihned běžela svou rychlostí vzít Muffi a běžet ještě za Mattym. Jenže ji zloděj chytil a za Mattym doběhla jen Muffi. Zloděj nevěděl, že Molly dala Muffi lísteček na krk pro případ nouze. Zloděj vzal Molly a unesl ji na nějaké uzamčené místo, kde ji později mučil.
Matty našel po chvilce lísteček a četl si ho. Najednou nahlas zakřičel "Molly?Molly?!" už mu došlo, že bude pryč. S tím, jak byl slabý, nemohl Molly zachránit sám. Věděl, že to není zrovna ten nejlepší nápad, ale musel požádat o pomoc Jakea, takže mu zavolal, aby přišel. Jakea to překvapilo a ještě Mattymu připomněl, že to on ho unesl, proto je teď tak slabý. "To mě nezajímá, Molly je v nebezpečí a potřebuje pomoc. Já ji nemůžu zachránit, musíš to být ty!" - "Dobrá, dobrá. A kde je? Víš to?" - "Ano, Molly měla na Muffi lísteček pro případ nouze. V něm všecko je."
Zatímco si Jake četl, Matty vzal nějaký nůž a začal Jakeovi vyhrožovat "jestli Molly něco uděláš nebo nedejbůh, že se jí něco stane, pak budeš mít co dočinění se mnou!"
Jakea to nijak zvlášť nevyděsilo, ale pak si vzpomněl, že je člověk. Tak už ano.

Už je večer a Molly byla na tom hrozném místě. Brečela a zdálo se jí o své kamarádce Tori, že je tam s ní. Tori jí ve snu moc pomohla. Molly tam byla již několik týdnů. O něco později ji přišel někdo zachránit, nevěděla kdo, ale slyšela ho. Když si promnula oči, před ní stál Jake. Jake ji vzal za ruku, přitáhl ji k sobě a políbil.

"Co tu děláš? Jak jsi se sem dostal?" - "Přišel jsem tě zachránit. Sledoval jsem ho." - "zloděje?" - "Jo."

Vzal Molly a šel s ní domů, když už byli před jejím barákem, řekla Molly "Matty je pořád uvnitř?" - "Ano"
"Víš, pořád myslím na ten polibek" Jake ji přerušil "jo já taky"

Jake se k ní přiblížil, zazvonil a řekl "pojď, sedneme si." Sedli si na lavičku, Jake ji chytil za ruku a opět políbil, na rozloučenou.

Poté se od něho Molly odtrhla "tohle se už nesmí stát! Jsem s Mattym a mám ho ráda." - "Jasně. Chápu."
Hned jak to dořekl, Matty otevřel dveře a Molly ho s nadšením obejmula a před Jakem ho políbila, aby viděl, jak moc ho má ráda.

"Páni, za co to bylo?" - "Za nic. Jen jsi mi hrozně moc chyběl."
Jake byl na odchodu. Ještě než odešel, Matty na něho promluvil "děkuju za záchranu mojí holky. Máš to u mě." Jake jenom přikývnul a odešel. "Stalo se mu něco?" zeptal se Molly.
Molly se cítila hodně provinile. "Matty, musím ti něco říct, ale nebude se ti to líbit a přísahám, že s tím nemám nic společného." - "Dobře. Pojď dovnitř."
Molly s Mattym šli dovnitř, sedli si a Molly mu to všechno řekla. "Tam na tom místě, když mě Jake zachránil....ach..to je tak těžký říct. Políbil mě." - "Dobře, to nic. Asi tě rád viděl."
"To ještě není všechno. Když jsme byli před barákem, tak Jake zazvonil a než jsi otevřel, tak mě znovu políbil." Matty se naštvaně zvednul a chystal se jít za Jakem. "Matty? Ale odtrhla jsem se od něj a řekla, že už se to nesmí stát, protože miluju tebe." - "Miluješ? To jsi mu řekla?" - "Tohle zrovna ne, ale řekla jsem, že mám tebe a že tě mám ráda. Proč? Je to problém?" - "Ne. Molly.. Tohle nerad říkám, ale dáme si pauzu." - "Co?" řekla se slzami v očích Molly. "Jake tě sice políbil, ale ty jeho taky. Vím, že k němu něco cítíš, jinak by se tohle nestalo. Na nějaký čas si od sebe odpočinem."
A odešel. Molly si sedla na postel a začala brečet.
Mezitím se stavil Matty u Jakea. Zazvonil a čekal, než otevře.
_________________________________________________________________
Pokračováí příště.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama