Vítejte na mém blogu Usmívající se

Krvavá láska - Únos Mattyho

12. dubna 2017 v 18:03 | Veru Kučerová |  Krvavá láska

17. díl

"Hálo?! Je tam někdo?" stále křičeli a volali. Pořád měli pocit, jakoby nahoře někdo byl - tedy ti lidé, ale přišlo jim divné, že je nikdo z nich neslyší. Hledali veškerá místa, odkud by se dalo křičet tak, aby je někdo slyšel. Během hledání Jake klepal různě na zeď, až na něco narazil. "Lidi? Něco jsem asi našel. Poslouchejte." klepal a oni poslouchali zvuky, jak se mění, když klepe z místa na jiné místo. Zkoušeli do toho opatrně nějak bouchat a sundat tapetu, ale věřte mi, kdybyste tam byli, pochopili byste, že hlasitěji to už nešlo. Smějící se
"Nemůže to být nějaké okno?" zeptala se zvědavě Molly. "Nevím Molly. Můžeš pomoct?" odpověděl otázkou Matty,
"Jasně"

Molly jim pomohla a za necelých 20 minut to měli hotový. "Není to okno." - "Jsou to dveře" řekli Jake s Mattym.
Vešli do dveří a šli podél cesty. Naštestí tam byla světla a oni mohli vidět. Jakmile se rozsvítilo, objevil se Gar. Už jim došlo, že je zamknul Gar. Gar to nebyl, řekl jim.
"Tak kdo to teda byl?" naštvaná Molly se ho odvážila zeptat. "Zlatíčko, to já nevim." - "Nejsem zlatíčko" odsekla Molly.
"Dobrá, dobrá" zvedl ruce, jakoby se chtěl vzdát a odešel s rukama nad hlavou. Všichni tři šli za ním. Jednak nevěděli kudy jít a jednak je zajímalo kudy a kam půjde Gar.

ZA PŮL HODINY

"Fuu.. já už nemůžu kluci!" - "Vydrž Molly. Musí to být blízko."
Uklidňoval ji Matty. A šli dále za Garem.
Zanedlouho zahlédli všichni světlo a mysleli si, že jsou někde v nebi. Jenomže když viděli Gara - v nebi nebyli, tam se Gar nehodí. Jedině peklo, ale tam se zas nehodí oni. Vyšli ven a Gar byl pryč! Dívali se kolem sebe, protože netušili kde jsou. Až se najednou probudil mozek Molly. "Hele! To je můj dům! Vidíš ho Muffi?" podívala se na ní. "No jo a tamhle je můj!" odpověděl Jake. "Tak půjdeme domů si odpočinout. Dnešek byl náročný a myslím, že Gar něco chystá" - "Proč?" - "Proč si to myslíš, Matty?" - "No tak! Neříkejte, že jste mu to zbaštili! Nechal nás odejít - bylo to až moc jednoduché." - "V tom s tebou musím souhlasit Matty. Má pravdu Molly. A nejspíš si jde teď pro tebe. Nebo mohl dát do Muffi nějaké sledovací zařízení. Až budete doma, pořádně ji prohlédni!" řekl ustaraně Jake. Molly jen přikývla a odešla s Mattym.
Když už byla Molly s Muffi a Mattym doma. Molly si vzala Muffi na klín a opatrně ji prohlédla. Nic neviděla, ale potom se podíval Matty. "Hele! Jake měl nejspíš pravdu. Podívej!" něco našel pod uchem. Vážně to vypadalo jako malé sledovací zařízení, které zároveň i odposlouchává. "Musíme se ho zbavit Molly" - "Ale kam?" zašeptala Molly. "To nevím, máte před barákem koše?" - "Jasně, že máme." - "Tak pojď" - "Počkej Matty. To to chceš vážně hodit do popelnice?" - "Jo kam jinam?" - "Tak jo, pojďme, ale potichu ať nás nikdo nevidí."
Vyplížili se ven k popelnicím. Mezitím byl Jake u okna a nenápadně se na ně koukal. "Co máte za lubem?" říkal si pro sebe.
Matty s Molly to vyhodili a pořádně zahrabali až dolů. Poté se vrátili do domu a Molly se objímala s Muffi dokud nebyl večer. Mezitím co Molly hladila Muffi. Něco našla mezi jejími nechtíky. Byl to opět malý papírek. "Co? Už zase? Já už nechci" řekla otráveně Molly. Zavolala na Mattyho, ale Matty se neozýval. Šla do kuchyně, ale nikde ho neviděla.
Když se podívala i po zemi, našla spoustu krve. A protože byla Molly upírka, nedokázala se udržet a musela si něco málo vzít. Přestala, když jí to přestalo chutnat. Potom už vážně hledala Mattyho, ale nikde ho neviděla. Tak si přečetla papírek. Od Gara nebyl, ale byl od Jakea. To nikdo nečekal co?

Otevřela ho a četla:

Ahoj Molly. Moc mě mrzí, jak to dopadlo. Mattyho mám já. Unesl jsem ho a vrátím ti ho, až mi řekneš, co jste včera dělali u těch popelnic.

Molly se hrubě zamyslela. Nejdříve nad tím, jak ten papírek dostal na Muffi, když ji neměl ani v ruce. Ale potom se zamyslela nad tím, zda mu to má říct či ne.

__________________________________________________________________

Tak co? :) Líbí? Nezapomeňte hlasovat v anketě. :) Přeju hezký zbytek dne..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte, že mu to řekne?

Ano 100% (1)
Ne 0% (0)
Nevím 0% (0)
Možná 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama