Vítejte na mém blogu Usmívající se

Krvavá láska - Nalezení Muffi

9. dubna 2017 v 18:44 | Veru Kučerová |  Krvavá láska

16. díl

"No jo. Tak pojďme hledat. Ať to najdeme rychle. Molly ty jdi támhle. Jakeu tam a já budu tady." rozhodl Matty. Molly s Jakem se na něj podívali. "No co je? Šup šup šup!" - "Oukej" řekl Jake.

O HODINU POZDĚJI

Matty už prohledal skoro celé své místo. Jake totéž, ale Molly už chyběly jen květináče a že jich neměla málo.
"Heej kluci, pomůžete mi?" - "Jo jasně" Molly chtěla pomoct se zvedáním těch květináčů. No co? Pod nějakým květináčem to také může být. Gar je chytrý, ale oni také. Sám to řekl, ti tři jsou mimořádní.

Po zvednutí asi šestého květináče to konečně našli. Byl to mrňavý papírek, který byl přeložený. Rozložili ho a vyklubal se z něho velký A4kový papír. Matty začal číst a už už otvíral pusu, Jake dal svou ruku na jeho pusu a vykřikl "proč musíš vždycky číst ty? Taky chci někdy číst!" - "Panebože, to snad nemyslíš vážně!?" odpověděl Matty. Molly nechtěla poslouchat jejich hádky a tak to vytrhla Mattymu z ruky "tak budu číst já a nehádejte se."

Ahoj, ahoj. Tady Gar. Mám tu pro vás hádanku. Snad i s pomocí hádanky tu vaši Muffi najdete..
No tak tedy tu je:

Tam, kde vítr nefouká a slunce nenakoukne po celý rok, tam kde temnoty je domov, tam se skrývá Muffi.
Mnoho štěstí. Gar.

"Vážně si nedělal srandu, když řekl hádanka." Matty s Molly se na Jakea podívali. "Co je?" - "Nezlehčuj to, prosím" požádala ho Molly. "Tam, kde vítr nefouká a slunce nenakoukne po celý rok, tam kde temnoty je domov, tam se skrývá Muffi.. Kde to jen může být?" přemýšlí Molly. - "Řekl bych, že někde, kde nebudou okna." - "Fakt jo? A napadá tě nějaké místo, kde by to mohlo být?" - "Počkeej Matty, neblbni. Přece nemůžu hned jen tak vědět, kde to může být. To se musí pořádně promyslet." - "Dost! Kluci, když nám Gar ukazoval to živé video z místa, kde Muffi je. Nepřišlo vám to nějak povědomé?" - "Ne, mě teda ne." - "Mě taky ne. Molly, ty si něco myslíš?" - "Ne, Matty. Jenom mě napadlo, co když to ani není někde venku. Nejdřív jsem myslela, že je někde venku schovaná, ale co když není venku? Co když je v nějakém místě, kde je jenom tma. 'Tam, kde vítr nefouká a slunce nenakoukne po celý rok', podle mě znázorňuje to, že tam není okno a 'kde temnoty je domov', tak tam musí být tma a žádné světlo, ne?" - "Já nevím Molly. Je možné, že máš pravdu, ale také, že se pleteš." - "Matty, nech toho! Jde tu o moji Muffi" - "Fajn, jak chceš!" odpověděl.

"Jakeu, může to být sklep?" Jake se podíval na Mattyho a odpověděl "no, svým způsobem to nějaký sklep být může. Ale Molly, řekni mi. Jak chceš najít sklep, kde je Muffi, když těch sklepů tu může být milion." - "To je pravda, Matty? Nezlob se. Ty znáš Gara z nás nejlépe. Nevíš, kde by se mohl ukrývat?" - "Něco tuším, ale nevím to jistě. Je tu takové malé tajné místo, kam jsem často chodil se svým dědečkem. Tam nám ještě zůstal náš tajný bunkr. Může být tam dole. Bunkr nám vede do dvou domků ve kterých nějaké ty sklepy jsou. Akorát se musíme trefit do toho správného domku."
"Co bysme bez tebe dělali?" - "To nevím, tak pojďme. Vezmu auto."

O PŮL HODINY POZDĚJI

"Tak kde to je? Už tam budem?" - "Ano Molly. Budem tam. Vidíš tamhle to místo?" - "Jo?!" - "Tak to je ono." - "Jůů"
"Matty a Jake se na ní usmáli." Když už byli uvnitř bunkru, řekl Matty: "tak jo. Půjdeme rovně a pak doprava." - "Dobře" - "OK"
Matty, Jake a Molly už jsou v 1. domku a jdou do toho sklepa. "Nic tu není, kluci." řekla Molly smutně.
Proto se ihned otočili a vyrazili do druhého domku, ale zjistili, že tam někdo už bydlí. Museli se do sklepa proplížit. Naštěstí byl večer a všichni spali.
"Matty! Tady jsou nějaké tajné dveře." pošeptala Molly. "Dobře, Molly. Potichu je otevři." Vyrazila dveře 'bummm' - "Molly!! Říkal jsem potichu! Tak teď buďte všichni zticha a poslouchejte jestli sem někdo nejde"
Poslouchali, poslouchali a Jake nikoho neslyšel. "Dobře nikdo nejde" - "Pššt, někoho slyším" - "Já taky. Všichni se někam schovejte!"
Ukryli se na místo, kde je snad nikdo hledat nebude, ale nikdo do sklepa ani nepřišel. Jenom ti lidé byli vzhůru a nahoře chodili sem a tam.

O ČTVRT HODINY POZDĚJI

"Dobře, nikdo sem nejde a ani nepřijde. Můžem už vylézt?" zeptal se Jake. "Jo, fajn" A Molly hned běžela ke dveřím, které vyrazila a hledala Muffi. Jenomže ji nikde neviděla a začala být více smutná. "Ach Muffi" plakala.
Když najednou zaslechla takový kňučící zvuk. Skoro u sebe. Utřela si slzy a hledala. "Kluci? Slyšeli jste to taky?" - "Jo, slyšeli." - "jo"
Hledala v každém rohu, ale nikde nic neviděla, ale pak zahlédla krabici, která se klepe a nahoře jsou malé dirky. Ihned si ji vzala a otevřela. Vyskočila z ní Muffi a Molly ji s velkou radostí obejmula a už ji nechtěla pustit. Jenže měli jiný problém. Někdo je z ničeho nic v tom sklepě zamknul a oni se neměli kudy dostat ven.
"Haló?? Pusťte nás ven! Pusťte nás ven!" křičeli, ale nikdo je bohužel neslyšel.

____________________________________________________________

Tak další díl je tu! Bylo to docela dost práce napsat to, ale dala jsem to! :D Nevím kdy bude další díl, ale nenechám věrné čtenáře čekat. Přeju hezký zbytek dne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama