Vítejte na mém blogu Usmívající se

Krvavá láska - U květiny, tajný kód

25. září 2016 v 15:44 | Veru Kučerová |  Krvavá láska

12. díl

Dobrý den. Našli jste 3. dílek vaší Honby za Muffinkou. Jak se vám vedlo s Jakem? Další dílek najdete jen, když se zkamarádíte s Jakem....

Matty přerušil čtení a dodal: "no to snad nemyslí vážně, ne? Zkamarádit se s ním? S tím člověkem?!" a pokračoval ve čtení:

Tedy spíše další dílek najdete v domě Jakea. Uvnitř. V prvním patře. Užijte si honbu Smějící se váš Gar.


Matty se na Molly naštvaně podíval. "Klídek, Matty!" - "Klídek? Klídek? Ten chlap je blázen.. Znovu jít k Jakeovi? Ne, ne to se nestane!" - "No tak! Jde tu o Muffi." - "Dobře. Jenom kvůli tobě a Muffi." - "Děkuju"
Matty a Molly se vyspali a ráno opět vyrazili za Jakem. Tentokrát se dohodli, že bude mluvit jenom Molly.
Zaklepala, zazvonila. A za pár minut vykoukl Jake z okna. Jakmile viděl Mollyn výraz, běžel otevřít. "Ahoj, copak se děje?" - "Ale nic. Pamatuješ, jak jsme u tebe hrabali zahradu a našli ten papírek..?" Matty jí přerušil a naštvaně dodal: "Jo, ten papírek, který jsi nesměl číst, ale stejně jsi ho četl?" Jake ukázal na Mattyho a z legrace řekl: "musí tu být?!" - "Jo! Musím tu být, nějaký problém?" - "Ne, bez problému." - "To jsem rád!" - "Tak už přestaňte! Jakeu potřebujeme jít k tobě domů. Dovnitř. Do prvního patra. Neptej se proč a nic v tom nehledej, prostě musíme jít dovnitř." - "Tak dobře." Jake naznačil Molly, aby šla dál, ale Molly byla přeci upírka a dovnitř mohla jít jenom tehdy, kdyby jí někdo pozval a Jake jí to jenom naznačil. Ale naštěstí to Matty pochopil a chystal se jít první, ale pak ho Jake zastavil a řekl: "no tak Matty! Ty nemáš žádnou úctu. Dámy první, ne?" - "Jo..jasně."
Molly byla vyděšená z toho, co se stane dál. Po chvilce se na ní Jake podíval a řekl: "copak je Molly? Chtěli jste jít dál, ne? Tak pojďte." Molly si potichu ve své hlavě říkala: "uff, konečně to řekl." A pak už mluvila na Jakea. "Jasně, jdeme!" Mattymu tiše naznačila poděkování za to, co právě udělal. Šli dovnitř a s Mattym spolu prohledávali první patro. "Matty? Není na tom malým papírku někde nějaké to mini písmo? Že bychom ho přehlédli?" - "Hmm....nikde ho nevidím. A....tady je. Jo, píše se tu, že papírek najdeme v prvním patře u květiny." - "U květiny? U jaké?" - "To nevím." Tak se Molly běžela zeptat Jakea. "Jakeu? Kde je nějaké to místo u květiny?" - "Jak o tom víš?" - "To je jedno. Zapomeň na to, najdu si to místo sama." - "Ne, ne, ne, ne, néé. Pomůžu ti, vám. Místo u květiny. My s rodinou máme v tomhle domě takovou tajnou skrýš. Tam se to jmenuje U květiny. Tam podle váš je ten papírek?" - "Jo, přesně tam. Zavedeš nás tam? Prosím." - "Jo dobře. Zavolej Mattyho a pojďme." Molly jenom normálně promluvila. "Matty, pojď sem. Jdeme na to místo." A protože má Matty neuvěřitelný sluch, byl u Molly dřív, než by řekla švec. "Jak....jak jsi to udělala?" - "Udělala co?" - "No tohle. Promluvila jsi tak, že bych to měl slyšet jenom já a místo toho to slyšel Matty." - "Neřeš to, ano? Jdeme na to místo." - "Ehm...jo jdeme." Vydali se na to místo U květiny. Jake řekl Mattymu i Molly: "Lidi? Prosím otočte se. Mám tu tajný kód." - "Jasně." Matty a Molly se otočili a za dvě minutky to bylo otevřené. "Už můžete." Otočili se a nastejno řekli: "Páni" -
"Tak jo. Hledáme malý papírek." Molly se porozhlédla a za chvilku ho měla. "Hele mám ho!" - "Bezva. Šikovná." Usmál se Matty na ní. Ještě než ho Molly a Matty začali číst, řekla Molly Jakeovi: "Jakeu? Prosím odejdi od nás. Nesmíš to slyšet." - "Jasně. Ale pojďte odsud. Ať to tu můžu zamknout." - "Dobře. Tak my rovnou půjdeme z domu. Ještě jednou ti děkujeme za pomoc." - "Nemáte zač."
Matty a Molly vyšli ven a hledali nejbližší lavičku na které by si to mohli přečíst. Sedli si a Matty si říkal, aby to nemělo už nic společného s Jakem, sen se mu ale nesplní.

_______________________________________________________________

Zajímá tě, jak to dopadne dál? Čti dál moje příběhy (Krvavou Lásku) a včas se všechno dozvíš! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama