Vítejte na mém blogu Usmívající se

Krvavá láska - Varování

30. srpna 2016 v 11:41 | Veru Kučerová |  Krvavá láska

9. díl

Hubertus dělal blbého. Snažil se, aby to vypadalo, že o ničem neví. A myslím, že se mu to povedlo. "Ehm... prosím?" Zasmál se. "To je nějaká vaše hra?" Molly byla naštvaná, že se neustále kryje. "Strejdo.." Hubertus se na ní zamračil. "Co jsi to řekla? Strejdo?" - "Jo, slyšel jsi dobře. Strejdo! Víme, že jsi vlkodlak, takže už se nemáš jak vykroutit." Hubertus se posadil, usmál se a zároveň mu tekly slzy. "Strejdo... To už jsem neslyšel hodně dlouho, takže jsi to ty, Molly." - "Co jsem já?" - "Přece upírka." - "Jak to víš..?" Molly se chvilku zamyslela a ještě dodala: "Joo.. Jak jsi ke mně čuchnul..." Hubertus ji přerušil, ale ne slovy. Kývl na ní hlavou, že ano. Molly si už řekla, že ve větě pokračovat nebude. Asi po dvou hodinách Hubertus spustil: "No a nechcete jít tedy dál?" Všichni se zasmáli. Že mu to trvalo tak dlouho. Ale Molly s Mattym ho odmítli. "Promiň, strejdo. Ale musíme jít..." Matty dokončil větu, nebo spíše dodal do věty. "Jo, musíme.
Kdykoli za námi přijďte." - "Ohohoo.. ale jistě." Molly a Matty nasedli do auta a jeli domů. Ještě než Matty jel domů, stavil se u Molly. "Takže? Co si o něm myslíš, Molly?" - "Myslím, že je to fajn chlap. A co ty?" - "Já si to taky myslím. Akorát jsem zmatený ohledně toho kousnutí, proč kousl mě?" - "To už neřeš, Matty." - "No dobrá. A jaké to bylo potkat po dlouhé době strejdu?" - "No..popravdě. Ani jsem se necítila překvapeně. Spíš..divně." - "To je pochopitelné. Když jsi ho dlouho neviděla. Viděl jsem tvůj výraz, když jsi ho poprvé viděla." Litoval jí. Molly se na něj usmála a řekla: "No dobře. Jsem dost unavená, půjdu asi už spát." Matty jí s tím jeho humorem odpověděl: "To se mě jako snažíš vyhnat?" - "Nee Matty."
Poté se na ní Matty tajně usmál a Molly došlo, že to myslel z legrace. Molly do něj trochu strčila. "Tak jo, ale teď vážně. Chci jít už spát. Uvidíme se zítra?" - "Em..spíš ne. Není to dobrý nápad.." - "Cože? Co není dobrý nápad?" Matty se na ní usmál. "Hej Matty." Strčila do něj. "No tak. To byl vtípek." - "Fajn. Tak už žádné vtípky, alespoň ne dnes."
"Tak dobrá, měj se. Uvidíme se zítra." Matty jí dal pusu a hned odjel. Mezitím, co se Molly připravovala do postele. Na Mattyho před jeho barákem, čekal neznámý člověk. Po chvilce, co si spolu popovídali. Matty zjistil, že ten neznámý člověk je vlastně vlkodlak a že ho také přeměnil Hubertus. Matty se ho potom zeptal, kolik lidí vlastně Hubertus proměnil. Neznámý vlkodlak nevěděl jistě, ale řekl mu, že skoro 200 lidí, proměnil na vlkodlaka.
"Když kousne vlkodlak člověka. Teď zrovna beru Hubertuse. Tak ti řekne, že pokud tě to nezabije, tak
tě naučí, jak to ovládat. Proto přibližně 50 lidí z 200 zemřelo a těch zbylých 150, přežilo."
říká neznámý člověk. "P...počkej! To mi chceš jako říct, že tu po světě pobíhá 150 vlkodlaků?" -
"Jo. Přesně tohle ti tu říkám. Jsi chytrý." - "To si nemyslím." - "Ale no tak. Pochopil jsi to dřív než
ostatní, když jsem jim to vysvětloval" - "Jak dlouho jim to trvalo?" - "Tak půl hodiny a tobě? Ani ne, 5 minut."
"wow"

Najednou slyšeli kroky, Matty vykřikl: "Halóó?? Kdo je tam??!" Neznámý si stoupl vedle něho a řekl:
"Myslím, že bych už měl jít." Matty na něj kývl, ať jde. Ale nedostal se dál, než byl. Najednou někdo vystřelil.
Byl to nějaký vlkodlak. Nejnebezpečnější vlkodlak na celém světě. Po tom, co střelil a možná zabil, toho vlkodlaka, který varoval Mattyho. Řekl dostatečně nahlas, aby to slyšel hlavně Matty: "Dělal samé problémy.."
Matty utekl domů a díval se na toho vlkodlaka, co střílel, z okna. Čekal až odejde a pak vtáhnul do domu vlkodlaka, který ho varoval.
Jakmile ho připravil a položil do postele. Zanechal Molly vzkaz na telefon. "Molly? Poslyš, vím, že jsi říkala, že jsi unavená a chceš spát, ale teď vážně potřebuji tvojí pomoc. Až si tohle poslechneš, hned přijď."
Hned jak to Molly přišlo, poslechla si to a běžela k Mattymu. Byla tam do 10ti minut. Zazvonil zvonek a Matty šel otevřít.
"Ou Molly. Ahoj. Jsi tu rychle." - "Já vím. Říkal jsi, že mám hned přijít, tak co se děje?" - "Tenhle vlkodlak..." - "Další vlkodlak?" Bála se.
"Neboj se. Myslím, že je mrtvý." - "Jak to?" - "Tenhle vlkodlak mě přišel varovat před dalšími 150ti vlkodlaky, kteří pobíhají po celém světě. Když byl na odchodu. Přišel snad ten nejnebezpečnější vlkodlak, střelil ho, možná zabil a řekl mi, že dělal jen samé problémy." - "Problémy? Jaké?" - "No třeba varoval i ostatní vlkodlaky."
"Jo.. To je možné. A co chceš po mně, abych udělala?" - "Potřebuju, abys mi ho pomohla ošetřit."

-----------------------------------------------------------------------------------
Pokračování příště :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama