Vítejte na mém blogu Usmívající se

Dao Fah - Hvězda nebe

25. srpna 2016 v 16:28 | Veru Kučerová |  Drama
Mladá maminka žila již od malička ve státě Thajsko. Když jednoho krásného dne se šla projít ven úplně sama...
Potkala tam někoho, někoho cizího, koho vůbec, ani trošku neznala. Ale kdo by to byl řekl, že to bude láska na první pohled. Jmenoval se Ton. Tahle maminka, která se jmenovala Fon Fah jako déšť z nebe. Šla představit Tona svým rodičům. Párkrát se i sešli sami. A za pár měsíců se jim narodila nádherná holčička. Chtěli, aby měla originální jméno a to jí taky dali. Jmenovala se Dao Fah. Měli ji moc rádi. "Její jméno v češtině znamená 'Hvězda nebe' říká Fon svým rodičům. Rodiče Fon, Ming a Tong Fah měli upřímnou radost, že mají neteř. Měli radost i za Fon. Dao rostla nečekaně rychle. Když jí bylo 6 let.

Naskytla se pro Tona příležitost, kterou nelze odmítnout. Stal se Thajským policistou, ale musel odjet hodně daleko. Všichni z rodiny měli radost za něho. Jen jedno malé, roztomilé stvoření se mohlo uplakat, že její tatínek od nich odchází. S tím jak Dao rostla, tak rostl i její smutek a musela myslet na svého tátu. Když v tom její maminku napadlo, že si udělají spolu takový menší výlet. Dao byla nadšená, svým způsobem. Společně si zabalily věci a sehnaly si loď.
Za pár dnů už vyplouvaly. "Tahle loď je luxus." řekla Dao. Její maminka se jen zasmála a řekla: "jsem ráda, že se ti tu líbí." Naštěstí na té lodi nebyly samy a Dao byla ráda. "A.....jak dlouho vlastně poplujeme?" - "Mělo by to trvat tak 4 - 6 dnů." - "Tolik...?" Divila se Dao. Za několik dnů na ně čekala obrovská vlna. Nahlásili to v rozhlase. Vlna je skoro potopila. Nesměli hýbat s lodí, jinak by se doslova všichni potopili. Potom pluli dál, jen co byla vlna za nimi.

Za pár dnů bylo další hlášení v rozhlase. "Pozor, pozor. Řítí se na nás obrovská bouře. Připravte si vše potřebné, aby jste zůstali na živu. Zachovejte klid. Zůstaňte ve svých pokojích a nikdy neodcházejte během bouře. OPAKUJI! Zůstaňte ve svých pokojích a nikdy neodcházejte během bouře. Za pár hodin bychom tam měli dorazit." Dao byla vyděšená, že se jim něco stane. Ale její maminka nebyla o nic víc vyděšená než její holčička. Proto se šla zeptat, jak to myslí s tou bouřkou a jestli jim to nijak nepoškodí cestu. "No já nevím paní. Bouře by mohla vypojit elektřinu a mohli bychom vybouchnout...." - "Oo Panebože" - "Ale to se nestane, když vše vypojíte ze zásuvek a elektroniku vypnete." - "A co když nedorazíme na místo?" - "Nebojte dorazíme.... Teď se prosím vraťte do svého pokoje.. Bouře tu bude co nevidět." - "Dobře. Děkuji Kapitáne." Fon se vrátila do svého pokoje za Dao. "Mamí?" - "Ano?" - "Dorazíme tam?" - "Ale jistě.. Tak pojď, připravíme ti věci na tu bouřku, aby ses měla čeho chytit a aby ses mi neutopila." - "Tak jo... a kdo to připraví tobě?" - "Já sama zlato. Pojď bouřka tu už za chvíli bude. Musíme rychle." Za půl hodiny měly hotovo, jak pro Dao, tak i pro její maminku. "Hlavně se pevně drž holčičko, ano?" - "Dobře...A ty taky.."

Kapitán se chystal říct další hlášení.... "Pozor!! Bouře se blí..." Jenže to ve chvílce vypadlo a nikdo neslyšel zbytek. Ale bouřka trvala i přes noc, takže se pár lidí omylem pustilo a při tom zahynulo. Další den už bouřka nebyla a kapitán měl v ruce seznam těch, kteří se v noci pustili. "Proboha.." - "Co se děje kapitáne?" řekl jeden ze spolupracujících. "Tahle žena, Fon Fah, tu má dceru, která přežila, jak jí to proboha řekneme?" Měli štěstí. Dao zrovna mířila za nima a chtěla se zeptat jestli neviděli její maminku. Že se vzbudila a neviděla jí tam. "Dobrý den.." řekla stydlivě Dao. "Dobrý den, ty jsi ale roztomilá holčička. Jak pak se jmenuješ?" - "Jsem Dao Fah" kapitán se smutně podíval a dal si ruku přes pusu. "Chtěla bych se zeptat, neviděli jste moji maminku?" - "A jak se jmenuje tvá maminka?" stále s ní mluvil kapitán. "Fon Fah, jednou se tu byla zeptat na tu bouřku.." - "Aaah... ano vzpomínám si na ní." - "A viděl jste ji někde?" - "Neviděl, holčičko. Vrať se do svého pokoje a my ti ji zkusíme najít, ano?" - "Tak jo.." Kapitán byl smutný, že takhle roztomilé holčičce zrovna umřela maminka. Říkal si: "co budu dělat? jak jí to řeknu?" Když se najednou ozval zase jeho spolupracovník. "Můžete vyvěsit seznam zahynulých na pár hodin v 2. patře, tam přece je ta malá holčička.." - "Dobře.."

Holčička byla sama v pokoji a čekala na nějaké hlášení, kde budou říkat, že se hledá Fon Fah. Ale ne. Ozvalo se naprosto jiné hlášení. "Prosím. Pro kapitána bylo příliš složité říct jména všech zahynulých. A proto vám dá na pár hodin do 2. patra seznam všech lidí. Prosím nepřibližujte se ke kapitánovi ohledně toho, kdo vám umřel. Respektujte jeho soukromí. Děkuji" Holčička byla sice smutná, ale musela vědět, co se stalo její mamince. A proto se šla podívat na ten seznam, ačkoli si přála, aby tam nebyl nikdo její známý, kdo byl na té lodi. Jakmile Dao vyšla ze svého pokoje, všichni se na ní ohlédli, dali si přes pusu ruku a bylo jim líto té malé holčičky. Udělali jí cestičku přímo k tomu seznamu, bylo pověšené přímo v její velikosti. Všichni na ní hleděli se slzami v očích. Dao konečně došla k tomu seznamu a pomalu si ho prohlížela. Až na konci toho seznamu viděla jméno Fon Fah. Nejdříve si myslela, že špatně čte, ale pak se rozplakala a šla pomalu s uplakanýma očima za kapitánem. Kapitán se na ní smutně koukal.

Holčička za ním přišla, obejmula ho a řekla mu, že její maminka..... je pryč. Jeho uniforma byla celá promočená, ale kapitánovi to bylo jedno, jenom chtěl utišit tu malou holčičku. Nevěděl však, že to bude hodně složité.... a pak se jí zeptal, kde má tatínka. "Můj tatínek.... je v Thajsku. Když mi bylo 6, před pár měsíci, dostal práci jako Thajský policista. Proto se maminka... rozhodla odjet na dovolenou. Zavolala mu, že odjíždíme, ale pak mu už nikdy nezavolala. Alespoň o tom nevím." - "To je mi líto, Dao. A máš na něho nějaký kontakt?" - "Jo, mám." - "Tady, vysmrkej se a napiš mi jeho číslo." Podal jí kapesník, tužku a papír. Za chvilku se kapitán vrátil zpět k Dao a zavolal jejímu tátovi Tonovi. Na poprvé to nikdo nezvedal, jenom to zvonilo. Tak to zkusil po druhé.

Ton to zvedl a řekl: "Haló?" - "Dobrý den, jste Ton?" - "Ano, jsem. A kdo jste vy?" - "Jsem Kapitán lodě, která před pár měsíci vyplula a s ní i vaše dívka a dcera." - "Ooo Jsou v pořádku?" - "Víte.... tohle by se popravdě nemělo říkat po telefonu." Tím už Ton vytušil, že se něco stalo, že někdo umřel. "Řekněte mi to!" - "Dobrá.. Vaše dcera je v pořádku.." - "Bezva, můžu s ní mluvit?" - "Počkejte, ano můžete, ale...vaše žena v pořádku není." - "Proč? Je nějak zraněná?" - "Víc než to.. Vaše žena....pane Tone....ona se při velké bouři pustila....." - "Čeho?" - "Všichni lidé si měli něco udělat, aby se toho při bouři chytli. Jenže bouřka trvala celou noc a proto se pár lidí pustilo v noci. A vaše žena mezi ně patří." - "Ne!! neee!!!" Ton se rozplakal. "Kde teď jste, kapitáne? - "Jsme poblíž ostrova Malta." - "Zůstaňte tam, přijedu si pro svou dceru." - "Nejezděte, pane. Vaše žena zemřela na této lodi. Nemusíte i vy na jiné lodi. Dao mi řekla o její minulosti, o vás, o té práci. Zůstaňte kde jste. Já se o vaši dceru postarám. Je to zlatíčko." - "Jo, to ona je.." Ton se zasmál a pokračoval: "Prosím, neztraťte mi ji. Nepouštějte ji z dohledu." - "Nebojte, pane. Nepustím.." - "Naschle, kapitáne. Mám ještě práci." - "Naschle.." Kapitán se otočil na Dao a řekl: "Máš velmi pracovitého tatínka..." Dao se zasmála a trochu do kapitána šťouchla.

Dao tedy žila na ostrově Malta spolu s kapitánem. Když už jí bylo 17 let a měla 18té narozeniny, zavolal jí nějaký neznámý člověk. Myslela si, že jí volá její tatínek, aby jí popřál k narozeninám všechno nejlepší. Ale bylo to ještě horší. Dao telefon vzala, ale kapitán jí řekl ať ten hovor dá na hlasitý odposlech. "Dobrý den, dovolal jsem se Dao Fah?" - "A.. ano to jsem já." - "Mám příkaz vám ihned říct, že váš otec při policejní službě zemřel. Střelili ho a střelu bohužel nepřežil." Kapitán si k ní přisedl a objal ji. "Haló? Jste tam ještě Dao?" Kapitán se ozval. "Naschle.." a típl hovor za Dao.
"Bože, holčičko. Je mi to tak líto." Dao už pomalu neměla sílu žít svůj život, když přišla o oba rodiče. Naštěstí měla kapitána, který jí ve všem pomáhal. Dao mu začala říkat strejdo, aby mu neustále nemusela říkat kapitáne. Ale Dao se musela naučit přežít ve světě ve kterém žila...........

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Téma příběhu mi vybrala sestřenka Kiki Václavíková... Trochu jsem ho sice pozměnila, ale zadané téma tam je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste žít na ostrově?

Ano 40% (2)
Ne 60% (3)

Komentáře

1 imdb imdb | Web | 25. srpna 2016 v 17:40 | Reagovat

To je velmi smutný příběh. Máš to udělat jako v amerických filmech, "ale maminka nakonec doplavala na břeh a tatínek se probral a všichni žili štastně na vždy".

2 weukucerova weukucerova | Web | 25. srpna 2016 v 19:34 | Reagovat

Taky jsem chtěla, ale řekla jsem si, že takhle je to aspoň trochu originální a ne jako z filmu :)

3 LarryPiedo LarryPiedo | E-mail | Web | 21. března 2017 v 20:02 | Reagovat

If you have sleep apnea, you need to know that you are not alone. Sleep apnea is fairly common and millions of people around the planet have it. If you have been wondering what a sleep apnea diagnosis means for your life, read on to learn what you need to know about it.

Try using a mouth guard that's custom-fitted for you. These are made especially for those suffering from sleep apnea. If you don't have CPAP, then this guard is an excellent alternative. Also, it's a lot more comfortable wearing this mouth guard while sleeping. It really helps keep the airways clear and keeps the soft tissues of the throat stable.

If you have sleep apnea, yet you drink alcohol and smoke cigarettes, quitting could alleviate your symptoms. Both smoking and drinking promote relaxation of the airways causing sleep apnea and excessive snoring. If you avoid these things, it may help your sleep apnea.

If you have sleep apnea and cannot break the habit of sleeping on your back, try sleeping in a t-shirt with two tennis balls sewn into the back. Making this sleep shirt is a simple project to do at home, and it can help to break you of sleeping on your back. Every time you try to roll over on your back in your sleep, the tennis balls will remind you to roll back onto your side.

If you are taking a great deal of medicines on a regular basis, sit with your doctor and discuss how they can be reduced. Side effects from prescription medication can be making your sleep apnea worse. Keep a dialog open with your doctor and make sure he is up to date on all your symptoms.

Check if a corrective device can help alleviate your sleep apnea symptoms. Having an overbite, an undersized jaw or a recessed chin can cause your airway to be more narrow because of how your jawbone is set. These devices help create proper alignment of your jaw while you sleep, opening up your airway more. As a result, you experience fewer sleep apnea symptoms.

Remember to keep your medical ID upon your person if you make use of a CPAP for your sleep apnea. If you are in need of medical attention, it is important that the people helping you realize you have sleep apnea and use CPAP therapy. With your ID you can inform medical personnel about your sleep apnea and your CPAP device.

You can reduce sleep apnea with exercises to strengthen throat muscles. Sleep apnea is often caused by the tissues in the throat, which can relax and collapse while you sleep. When your muscles strengthen, their chances of collapse and airway blockage go down.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Make no mistake, sleep apnea is one of the most disruptive conditions a person can have, largely due to its ability to rob sufferers of the sound sleep they need to stay healthy. The best way to effectively deal with the condition is to understand it completely. Keep the information in this article handy in order to stay on top of this dangerous condition and reclaim peace of mind.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

4 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 27. září 2018 v 17:40 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril 20mg tablets</a>

5 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 27. září 2018 v 17:42 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://synthroid2019.com/>levothyroxine 50 mcg</a>

6 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 27. září 2018 v 17:42 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

7 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 28. září 2018 v 2:03 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

8 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 28. září 2018 v 2:12 | Reagovat
9 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 28. září 2018 v 2:12 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

10 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 28. září 2018 v 5:46 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril</a>

11 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 28. září 2018 v 6:14 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

12 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 28. září 2018 v 6:17 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://xenical2019.com/>where can i buy xenical over the counter</a>

13 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 28. září 2018 v 9:52 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://xenical2019.com/>xenical2019</a>

14 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 28. září 2018 v 10:13 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol sulfate inhalation solution</a>

15 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 28. září 2018 v 13:49 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline antibiotics</a>

16 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 29. září 2018 v 2:30 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline tablets</a>

17 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 6:08 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://synthroid2019.com/>levothyroxine 50 mcg</a>

18 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 14:25 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

19 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 14:26 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

20 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 14:44 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://prednisone2019.com/>order prednizone</a>

21 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 29. září 2018 v 18:33 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://propecia2019.com/>propecia2019</a>

22 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 18:37 | Reagovat
23 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 18:41 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex cost</a>

24 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 29. září 2018 v 18:50 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

25 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 29. září 2018 v 22:53 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

26 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 30. září 2018 v 2:56 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol hfa inhaler</a>

27 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 30. září 2018 v 2:56 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://propecia2019.com/>propecia</a>

28 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 30. září 2018 v 19:42 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://lasix2019.com/>buy lasix 40 mg</a>

29 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 30. září 2018 v 19:42 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

30 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 30. září 2018 v 20:46 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

31 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 30. září 2018 v 23:56 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://prednisone2019.com/>order prednisone with mastercard debit</a>

32 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 1. října 2018 v 0:09 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril 20 mg tablets</a>

33 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 1. října 2018 v 4:03 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

34 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 1. října 2018 v 12:11 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

35 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 1. října 2018 v 19:50 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://xenical2019.com/>xenical</a>

36 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 2. října 2018 v 18:10 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

37 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 2. října 2018 v 19:45 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://xenical2019.com/>xenical 120mg no prescription</a>

38 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:45 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://lasix2019.com/>lasix 40 mg iv</a>

39 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:45 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://lasix2019.com/>buy lasix 40 mg</a>

40 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 3. října 2018 v 3:28 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

41 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 3. října 2018 v 11:07 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

42 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 4. října 2018 v 10:28 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin</a>

43 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 4. října 2018 v 15:55 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://amoxicillin.team/>where can i buy amoxicillin</a>

44 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 5. října 2018 v 0:24 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://stromectol.company/>stromectol</a>

45 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 5. října 2018 v 16:48 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil er</a>

46 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 5. října 2018 v 17:33 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone</a>

47 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 5. října 2018 v 21:10 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

48 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 6. října 2018 v 0:26 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://celebrexbest.us.org/>celebrex</a>

49 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 6. října 2018 v 4:54 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>tetracycline generic</a>

50 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 6. října 2018 v 12:43 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone buy online</a>

51 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 6. října 2018 v 17:21 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin</a>

52 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 6. října 2018 v 21:21 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://tadalafil.company/>online tadalafil</a>

53 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 6. října 2018 v 22:52 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://tadalafil.company/>generic tadalafil 20mg</a>

54 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 7. října 2018 v 4:33 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

55 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 7. října 2018 v 12:11 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://tadacip.icu/>tadacip</a>

56 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 8. října 2018 v 0:15 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>tetracycline</a>

57 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 8. října 2018 v 12:08 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://tadacip.icu/>tadacip</a>

58 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 8. října 2018 v 19:11 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>Tetracycline</a>

59 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 8. října 2018 v 22:31 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://amoxicillin.team/>where can i buy amoxicillin</a>

60 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 9. října 2018 v 0:32 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin</a>

61 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 9. října 2018 v 3:56 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://paxilbest.us.com/>found it</a>

62 Douglasfef Douglasfef | E-mail | Web | 9. října 2018 v 4:10 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone</a>

63 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 9. října 2018 v 12:03 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone buy online</a>

64 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 9. října 2018 v 13:59 | Reagovat

wh0cd1073673 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

65 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 9. října 2018 v 20:14 | Reagovat

wh0cd186077 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil skin rash</a>

66 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 9. října 2018 v 22:17 | Reagovat

wh0cd407976 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin over the counter</a>

67 MichaelDew MichaelDew | E-mail | Web | 10. října 2018 v 15:30 | Reagovat

wh0cd851774 <a href=http://celebrexbest.us.org/>order celebrex online</a>

68 Charlesowelt Charlesowelt | E-mail | Web | 10. října 2018 v 15:50 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil skin rash</a>

69 JamesHew JamesHew | E-mail | Web | 13. října 2018 v 4:39 | Reagovat

I'm slightly certain I will be informed many new stuff right right here! Best of luck for the next!

70 Douglasfef Douglasfef | E-mail | Web | 15. října 2018 v 0:22 | Reagovat

wh0cd629875 <a href=http://zyban.icu/>zyban online</a>

71 Raymonddealp Raymonddealp | E-mail | 15. října 2018 v 20:05 | Reagovat
73 Spotloan Spotloan | E-mail | Web | 17. října 2018 v 20:55 | Reagovat

personal loans apply <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">payday mask</a> easy to get payday loans <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

74 Pay Day Loans Pay Day Loans | E-mail | Web | 21. října 2018 v 0:47 | Reagovat

installment loans online <a href="https://loans2019.us.com/">installment loans online</a> installment loans online <a href=https://loans2019.us.com/>personal loans online</a>

75 arenda-s-vykupom.ru arenda-s-vykupom.ru | E-mail | Web | 30. října 2018 v 0:55 | Reagovat

аренда жилья с последующим выкупом в алматы
http://arenda-s-vykupom.ru/aren/index.php?page=314
.

76 APISlusty APISlusty | E-mail | Web | 4. listopadu 2018 v 7:10 | Reagovat

Допустим, вы владелец нового вебсайта, который имеет приятный современный дизайн, удобную навигацию и нужную для покупателей информацию. Но на онлайн-проект ни кто не заходит. Что делать? Если у вас есть собственный бизнес мы поможем вам создать посадочную страницу. Кого хошь спроси, ни одно действительное либо виртуальное предприятие не может продвигаться самостоятельно. Отдельной производственной компании надлежит поддержка в приобретении популярности, а во Глобальной паутине без нее категорически не быть из-за яростной конкурентной борьбы.Мы занимаемся разработкой  промо сайта .

Наши сотрудники готовы запустить полновесный интернет-проект в течение пары дней. Сверх оформления рабочих online-проектов, мы выполняем предложения тех. сопровождения: уместное продление хостинга и домена, добавление содержания на вебсайт, размещения новинок. Наши услуги посодействуют вам стать фаворитом на просторах инета.

продвижение сайта в гугле бесплатно. - <a href=https://apistudio.ru/>продвижение сайтов в сша европе</a>

77 MMCInpuppy MMCInpuppy | E-mail | Web | 4. listopadu 2018 v 9:59 | Reagovat

In Empire State physical Bamboo Erotic Massage from masseuses. And, exotic massage not at all violates no prohibitions, since it's not about sexual contact.

In spa salon  relaxing massage girls will hold sensual cosmetic massage.
The spa salon tantric massage in New York is currently considered best technique relax at the end of the strenuous working is garshana massage.Affectionate woman will make you Tibetan KuNye Massage and bodywork massage, you can right to choose several ways massage on your discretion. The four hands massage, as in principle, and relaxation, influences on specific area naked body, what helps couple relax. Success  organization Change roles massage is at,  that, in main you received from of this satisfaction. Wherein, chiromassage massage absolutely not violates practically any prohibitions, because it's not about genital contact. We hold both individual massage and massage for several people. In our salon professionals work.
Spa center gentlemen to visit submitted aromatic massage. In the salon of erotic massage body rub massage now available everything, that clients waiting for. Silk touching exquisite girls there will be a flow on your body, immersing in abyss  immense the ocean pleasure. In the leisurely slip, rewarding your skin kisses, seduce enshroud the warmth of one's body. Personally you be amazed at that, which sea pleasure you can know from4hands massage in NY.

We have a showroom in Downtown.  - <a href=https://massage-nyc.me/>erotic massage queens</a>

78 Luckskast Luckskast | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 1:59 | Reagovat
79 Changerelt Changerelt | E-mail | Pondělí v 5:08 | Reagovat

Видео обзор лучшего чита кс го 2018 года с которым можно легально играть не боясь банов.
Сам же чит можно скачать по ссылке которая находиться в описании к видео - https://youtu.be/2F8SPrYcojg

Video review of the best cheat cs go 2018 with which you can legally play without fear of bans.
The cheat itself can be downloaded from the link which is in the description of the video - https://youtu.be/2F8SPrYcojg

80 inoxnOuTfids inoxnOuTfids | E-mail | Web | Úterý v 22:19 | Reagovat

Завод EELWD производит в Верхнеуральск системный научно-технический производственный цикл: от заготовочного до  автоматизированной и  механической обработки.
Наибольшее использование проверенных входе множества лет научно-технических    приемов и методов решения проблем очистки  Канализационных насосных станций  с внедрением  технологических и  сегодняшних изобретений и достижений.
Доставка товара В Л Л ДЕ Волгоград осуществляется в предельно короткие временные промежутки.
Обеспечение потребительского качества выпускаемой продукции в согласовании с очень высокими достижениями технологии в данном направлении в случае воплощении указанных выше  основ и принципов  технической политики.
Все  изготовленные и  сконструированные и  готовые и выпущенные и созданные и сделанных и сделанные и произведённые и выработанные детали подвергаются контроль потребительского качества с применением современных точных мерных инструментов (изделий).

склад металлопроката : <a href=https://inoxnao.ru/>металлопрокат самара 2019</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama